انتخاب رشته دبیرستان

ساخت وبلاگ
چکیده : انتخاب رشته تحصیلی از مهم ترین مراحل زندگی ست و دغدغه کسانی ست که ادامه زندگی را به تحصیل موکول کرده... با عنوان : انتخاب رشته دبیرستان بخوانید :

انتخاب رشته تحصیلی از مهم ترین مراحل زندگی ست و دغدغه کسانی ست که ادامه زندگی را به تحصیل موکول کرده اند. در همین راستا انتخاب رشته دبیرستان از جهاتی مهم تر از انتخاب رشته دانشگاهی ست چراکه جهت دهی کلی زندگی را مشخص می کند. اینکه شما در چه نوع رشته ای میخواهید تحصیل کنید. اینکه شما در آینده در رشته های مهندسی، رشته های علوم پزشکی و یا رشته های فنی و... مستلزم انتخاب رشته صحیح در دوره دبیرستان است.

برای انتخاب رشته صحیح در هر دوره (دبیرستان و دانشگاه) اولین و مهمترین مسئله علاقه شخصی فرد است. اینکه به چه درس هایی علاقه دارد و از خواندن کدام درس ها لذت می برد. پس از مشخص کردن علایق درسی باید دید که در دروس مربوط به کدام رشته وضعیت مطلوب تری دارید. متأسفانه از آن جا که در کشور ما آزمون های استانداردی در مدارس گرفته نمی شود لذا تصمیم گیری برای سنجش وضعیت درسی براساس نمره مدرسه کار درستی به نظر نمی رسد و بهترین روش ارتباط و مشورت با مشاوران مجرب انتخاب رشته است که با توجه به آزمون های استاندارد و سنجش نحوه حل مسأله دانش آموز وضعیت درسی وی را معین می کنند. در نهایت با توجه به علاقه و استعداد شخصی، این خود دانش آموز است که تصمیم نهایی را با توجه به راهنمایی های مشاوران گرفته و در رشته مورد نظر تحصیل می کند.

دانش آموز برای سنجش استعداد و علاقه نسبت به رشته ها، ابتدا باید شناخت کافی از رشته ها داشته باشد. شناختی که شامل نوع دسته بندی رشته ها، درس هایی که در هر یک از رشته ها تدریس می شود و میزان اهمیت هریک از درس ها و از همه مهمتر از آن جا که انتخاب رشته دبیرستان مقدمه انتخاب رشته دانشگاه است دانش آموز باید بداند که با ورود به هرکدام از رشته های دبیرستانی به کدام رشته های دانشگاهی می تواند راه یابد که این امر مستلزم دید جامع نسبت به رشته های دانشگاهی و بازار کار رشته های مختلف، درس های ارائه شده در رشته های مختلف و ... است که مسلماً شناختی این چنینی از عهده دانش آموز برنمی آید و این مهمترین دلیل پشیمانی بسیاری از افراد از رشته ای ست که در آن تحصیل کرده اند. و استفاده از مشاوران متخصص در هر انتخاب این امید را می آورد که از تصمیم درستی اتخاذ  می گردد.

انتخاب رشته دبیرستان,انتخاب رشته دبیرستان و هنرستان,انتخاب رشته دبیرستانی,انتخاب رشته دبیرستان انسانی,انتخاب رشته دبیرستان تجربی,انتخاب رشته دبیرستان گرافیک,انتخاب رشته دبيرستان,انتخاب رشته اول دبیرستان,راهنمای انتخاب رشته دبیرستان,مشاوره انتخاب رشته دبیرستان,...
نویسنده : تله مشاور بازدید : 36 تاريخ : چهارشنبه 24 خرداد 1396 ساعت: 16:22